Międzynarodowy SuperFestiwal 2018

W Hali MOSiR odbył się Tegoroczny Międzynarodowy SuperFestiwal z 500 uczestnikami. W turnieju piłki nożnej rywalizowały zespoły 4 narodowości. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Ukrainy, drugie Polska, a w meczu o 3 miejsce wygrali Nepalczycy. Po dekoracji kibice rozpoczęli wspólny obiad w strefie kuchni świata. Każdy kraj przygotował swoje przysmaki…

Pracownicy SuperDrob mogli spróbować ukraińskiego barszczu oraz pysznych ruskich pierogów i kotlecików, nepalskich pierożków samosa oraz napoju mango lassi, mołdawskich „gołąbków” zawijanych w liście z winogron i regionalnego mołdawskiego ciasta. Była też degustacja kuchni tajskiej – zupy z kurczakiem i kokosowym mlekiem oraz deseru tapioka. Można też było popróbować grillowanych polskich produktów z drobiu oraz kaszanki firmy SuperDrob. Na zdrowy deser czekały na uczestników owoce prosto z drzewa z sadów z Czerska oraz z Sobień Jezior.

Goście prezentowali również etniczne stroje i tańce wzbudzające niemałe zainteresowanie. Zaraz po zakończeniu wspólnego biesiadowania rozpoczęły się barwne tańce. Publiczność obserwowała spontaniczne układy taneczne. Nie brakowało braw i wspólnych zdjęć.

Autorzy zdjęć: Kamil Woźnica oraz Dariusz Licbarski.