NORTHTEC MTB ZIMĄ

 

ZAWODY ROWEROWE W KARCZEWIE

NORTHTEC MTB ZIMĄ , 8 marca 2020

Centrum Kultury i Sportu w Karczewie razem z kolarskim mistrzem Polski Cezarym Zamaną zapraszają  do startu w Northtec MTB Zimą. Rowerowe zawody odbędą się 8 marca w Karczewie.

„Jazda na rowerze o tej porze roku to sportowe emocje podniesione do kwadratu” – zapewnia organizator Northtec MTB Zimą, Cezary Zamana. To również znakomity trening dla naszego ciała, wzmacnia odporność, buduje kondycję i pobudza do pracy mięśnie głębokie. Tego wszystkiego nie zapewni nam jazda na trenażerze czy wizyta na siłowni. Tym bardziej warto w niedzielę 8 marca zameldować się w Karczewie” – zachęca Cezary Zamana.

Na uczestników czekają trzy dystanse do wyboru. Najmłodsi mogą spróbować swoich sił na 7-kilometrowej trasie. Dla dorosłych przygotowano dystans Fit (21 kilometrów) oraz ½ Pro (40 kilometrów). Każdy wariant trasy zostanie perfekcyjnie przygotowany. Zawodnicy ścigać się będą przez zalesiony i chroniący od dokuczliwego wiatru teren.

Od wielu lat Karczewie organizowany jest zimowy maraton MTB. Z efektów wieloletniej współpracy cieszyć się mogą mieszkańcy Karczewa. Mają oni możliwość startu w profesjonalnie przygotowanych rowerowych zawodach. Dzieci na dystansie Hobby zwolnieni są z opłaty startowej, natomiast pozostali mieszkańcy gminy maja przyznany 50% rabat na opłatę startową.

W  pakietach startowych zawodnicy znajdą żel Perskindol Active Classic Gel. To szwajcarski produkt, doskonale redukujący ból mięśni i stawów. Ceniony jest ze względu na swoje podwójne, chłodząco-rozgrzewające działanie. Podczas zmagań w terenie skorzystać będzie można z bufetu. Tam podawane będą podgrzane izotoniki, dodające energii do jazdy.

Po zjechaniu z trasy będzie można wygodnie przebrać się w szatniach Hali Sportowej w Karczewie. Dostępne będą szatnie i prysznice. Spalone w rekordowo szybkim tempie kalorie będzie można równie prędko zregenerować na stołówce. Serwowana tam będzie wyborna i rozgrzewająca grochówka, ciasta i owoce.

Zachętą dla mieszkańców Karczewa jest specjalna klasyfikacja na Najlepszego Mieszkańca Miasta. Będzie ona prowadzona w kategorii Open z podziałem na płeć na dystansach Hobby, Fit oraz ½ Pro.

Do udziału w maratonie zaprasza Burmistrz Karczewa Michał Rudzki oraz Centrum Kultury i Sportu w Karczewie.

Zapisy na trzecią odsłonę tegorocznego maratonu cyklu Northtec MTB Zimą trwają. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.zima.zamanagroup.pl lub też kontaktując się mailowo z Biurem Zawodów: biuro@zamanagroup.pl.

 

PROGRAM ZAWODÓW NORTHTEC MTB ZIMĄ – KARCZEW 8 MARCA

Biuro zawodów: Hala Sportowa w Karczewie (skrzyżowanie ul. Westerplatte i Otwockiej)

sobota 7 marca

  • 00-16.00 – zapisy w biurze zawodów

niedziela 8 marca

  • 00 – 11.30 zapisy w Biurze Zawodów
  • 00 – start dystansu Hobby
  • 45 – wejście zawodników w sektory na dystansie ½ Pro i Fit
  • 00 – start maratonu, dystanse ½ Pro i Fit
  • 30 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
  • 00 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
  • 45 – dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców