Turniej Rugby na Wózkach

Rozpędzeni zawodnicy przemierzający boisko na pancernych wózkach o specjalnej konstrukcji, trzask uderzeń metalu o metal – tym charakteryzuje się rugby na wózkach.

Ta dynamiczna dyscyplina sportu jest przeznaczona dla osób niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Rugby na wózkach powstało w 1970 roku w Kanadzie, do Polski zostało przyniesione przez Szwedów w 1997 roku, a w 2000 roku rugby stało się oficjalnie dyscypliną paraolimpijską. Polska Liga Rugby na Wózkach powstała jesienią 2001 roku i obecnie w Lidze bierze udział 17 drużyn z całej Polski.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” jako organizator zaprasza na tę wyjątkową imprezę odbywającą się w terminie 27-28 czerwca 2015 na Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji MOSiR w Karczewie, ul. Bohaterów Westerplatte 55.

W turnieju weźmie udział sześć drużyn III-ligowych, a rozgrywki potrwają w sobotę od godz. 08:40 do 20:20 oraz w niedzielę w godzinach 08:40 – 15:20. Jest to jeden z sześciu turniejów ligowych, które odbywać się będą w sezonie 2015. Wszystkie turnieje współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Fundacji PZU.
Wstęp wolny.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.rugby.far.org.pl oraz na Facebooku.

Zainteresowanie przez Państwa turniejem Polskiej Ligi Rugby na Wózkach będzie cennym wyrazem solidarności i wsparcia osób z niepełnosprawnościami w ich walce o niezależność i miejsce w społeczeństwie. Chcemy pokazać, że życie z niepełnosprawnością nie musi być smutne i pozbawione nadziei, że jest w nim miejsce na śmiech, zabawę i naukę, a także rywalizację sportową i wolę zwycięstwa tak jak w życiu każdego z nas. Mamy nadzieję, że uznają Państwo dostarczenie tego przekazu za istotny element misji społecznej.

15_iv_plakat